Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Φιλύρου είναι ένας δυναμικός Σύλλογος ο οποίος από την ίδρυση του σχολείου και έπειτα είναι πάντα στο πλευρό των μαθητών και των εκπαιδευτικών. Ένα διοικητικό συμβούλιο που είναι πάντα παρόν στις εκδηλώσεις του σχολείου. Αγοράζει υλικά, προσφέρει χειρωνακτική εργασία, κάνει εκδηλώσεις για τους μαθητές αλλά και στηρίζει οικονομικά πολλές φορές τις προσπάθειες των εκπαιδευτικών (εκδρομή Βουλής). Το περασμένο σχολικό έτος διοργάνωσε μία σειρά από εκδηλώσεις, όπως έκθεση βιβλίου, αποκριάτικο πάρτυ, ανθοκομική έκθεση.
Αλλά η μεγαλύτερη προσφορά του Συλλόγου είναι ο αγώνας που δίνουν για την οικοδόμηση νέου σχολείου για τους μαθητές του 2ου Δημοτικού Σχολείου. Ένας αγώνας που έχει την στήριξη του Συλλόγου Διδασκόντων αλλά και όλων των γονέων.
Αξίζει ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για τους ανθρώπους αυτούς και ας ευχηθούμε το όνειρό τους, το νέο σχολείο, να πραγματοποιηθεί σύντομα.

Ακολουθείστε μας:
Pin Share20

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Visit Us
Follow Me