Αγαπητοί γονείς.
Σύμφωνα με τις νέες οδηγίες που έχουν εκδοθεί όλοι οι γονείς θα πρέπει να υποβάλλουν το αποτέλεσμα της διαδικασίας self-test των μαθητών στην πλατφόρμα edupass.gov.gr και να εκδίδουν τη σχολική κάρτα για COVID-19 από την νέα πλατφόρμα (edupass.gov.gr) όπως γινόταν ως τώρα με την πλατφόρμα self-testing.gov.gr . Μέσω της πλατφόρμας edupass.gov.gr δίνεται πλέον και η δυνατότητα του ελέγχου της έγκυρης κατάθεσης του αποτελέσματος στην ηλεκτρονική πλατφόρμα.
Αλλάζει επίσης και η διαδικασία εισόδου γονέων στο χώρο του σχολείου.
Συγκεκριμένα, γονείς ή επισκέπτες οι οποίοι επιθυμούν να εισέλθουν στον χώρο του σχολείου, π.χ για ενημέρωση, παράδοση υλικού κ.α, θα πρέπει να προσκομίζουν Πιστοποιητικό Εμβολιασμού ή αποτέλεσμα αρνητικού Rapid Test 24 ωρών.
Πριν την είσοδο πρέπει οπωσδήποτε να έχουν επικοινωνήσει με τον εκπαιδευτικό της τάξης ή για άλλο θέμα με την διευθύντρια του σχολείου.

Ακολουθείστε μας:
Pin Share20