Στο πλαίσιο των προγραμμάτων Erasmus που συμμετέχει το σχολείο μας, την Πέμπτη 28 Μαίου και Παρασκευή 29 Μαίου ομάδες μαθητών της Ε2 και Στ’ τάξης συμμετείχαν σε εικονικές συναντήσεις. Συγκεκριμένα ομάδα μαθητών της Στ’ τάξης (Άλκης Α. – Δημήτρης Σ. – Ελευθερία Π. – Μαριαλένα Φ. – Νίκος Ν. ) συμμετείχαν με μαθητές της Εσθονίας, Ιταλίας, Ουγγαρίας, Πορτογαλίας και Ρουμανίας στην εικονική συνάντηση με θέμα της Εθνικές και Θρησκευτικές Εορτές της χώρας τους, του έργου “Diversity Makes Union”. Οι μαθητές της Ε2′ τάξης (Θανάσης Μ. – Πηνελόπη Ν. – Θάλεια Μ. – Άγγελος Π. – Κέλλυ Π.) συμμετείχαν στην εικονική συνάντηση με μαθητές της Ισλανδίας, Ιταλίας και Ουγγαρίας με θέμα τα Σπορτ των χωρών τους στο έργο “Europe: the puzzle of Diversity”. Οι μαθητές των χωρών παρουσίασαν των εαυτό τους στην αγγλική γλώσσα καθώς και συμμετείχαν σε εκπαιδευτικά παιχνίδια που δημιούργησαν οι εκπαιδευτικοί της κάθε χώρας.

Δείτε τις παρουσιάσεις καθώς και τα βίντεο των εικονικών συναντήσεων με την συμμετοχή των μαθητών του σχολείου μας.

Ακολουθείστε μας:
Pin Share20