ΔΙΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Ένα εξαιρετικό Σαββατοκύριακο πέρασαν  μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς του 2ου Δημοτικού σχολείου Φιλύρου. Ένα διήμερο στα μαγευτικά Ιωάννινα με τις κατάλληλες επιμορφωτικές επισκέψεις για όλους. Αρχαιολογικό Μουσείο Ιωαννίνων, Νησάκι, Μουσείο Αλή Πασά αλλά και Αρχαιολογικός χώρος Δωδώνης , Μουσείο Κέρινων Ομοιωμάτων Π. Βρέλλη και φυσικά το γνωστό παγκοσμίως Σπήλαιο Περάματος με τους σταλακτίτες και σταλαγμίτες. Ήδη οι προετοιμασίες για την επόμενη εξόρμηση μας ξεκίνησε. Όνειρο μας …..η οργάνωση μιας συνάντησης για άλλη μία φορά (όπως στην Αθήνα το 2016) με μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς του Γ’ Δημοτικού Σχολείου Λατσιών σε μία κοινή εξόρμηση με αξιοθέατα της Ελλάδας………..κάποια στιγμή θα γίνει!!!!!

Οι φώτο της επίσκεψης (περίπου 207) μπορείτε να τις κατεβάσετε από  εδώ . Μπορούν να κατέβουν όλες μαζί ή ο καθένας μπορεί να κατεβάσει τις δικές του.

Δείγμα επίσκεψης σε φώτο