ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

Στα πλαίσια των εξωσχολικών δραστηριοτήτων οι εκπαιδευτικοί των Γ και Δ τάξεων οργανώνουν Κυριακάτικη εκδρομή στην ιστορία της Λάρισας. Η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 5 Μαρτίου για όσους γονείς και μαθητές του σχολείου μας το επιθυμούν. Οι μαθητές πρέπει οπωσδήποτε να συνοδεύονται. Η εκδρομή περιλαμβάνει ξενάγηση στο Διαχρονικό Μουσείο της Λάρισας , στην Αρχαία Ακρόπολη της πόλης, ξενάγηση στο Αρχαίο Θέατρο, στα Οθωμανικά λουτρά, στο Μπαϊρακλή Τζαμί, στην παλαιοχριστιανική βασιλική του Αγ. Αχίλλειου, στο Μπεζεστένι και αλλού.
Θα υπάρχει αρκετός χρόνος για βόλτα στις πλατείες της Λάρισας αλλά και για καφέ ή φαγητό.
Η εκδρομή απευθύνεται σε όλους τους μαθητές και γονείς του σχολείου μας όλων των τάξεων.
Τιμή κατ? άτομο 12 ευρώ.
Ώρες αναχώρησης και επιστροφής αλλά και το αναλυτικό πρόγραμμα λίγες μέρες αργότερα. Τα χρήματα με τα ονόματα όσων συμμετέχουν θα μαζεύονται από τους δασκάλους των Γ και Δ τάξεων.

Δηλώσεις συμμετοχής μόνο στην παρακάτω ηλεκτρονική φόρμα