Σήμερα στο σχολείο μας αποχαιρετήσαμε την κυρία Λίνα μας, την εκπαιδευτικό, την γυμνάστρια, την φίλη, την κυρία Μελαχροινή Καλενδέρη. Η κυρία Λίνα μετά από 35 χρόνια υπηρεσίας στην Δημόσια Εκπαίδευση , τα 12 από αυτά στο σχολείο μας, μας αποχαιρέτησε λόγω συνταξιοδότησης.

Η αγαπητή Λίνα για 12 χρόνια ήταν η πηγή έμπνευσης για όλους τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς του σχολείου, το πρότυπο εργασίας και προσφοράς. Όλες οι εκδηλώσεις του σχολείου μας είχαν την σφραγίδα της αγαπητής συναδέλφου. Αμέτρητες τελετές λήξης, τελετές υποδοχής και άλλα πολλά. Η αγαπημένη εκπαιδευτικός όλων των μαθητών. Η εκπαιδευτικός με το φωτεινό χαμόγελο που στάθηκε δίπλα σε όλους μας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Φιλύρου τη ευχαριστεί για την ανιδιοτελή προσφορά της και την αγάπη της προς το σχολείο μας.

Καλή Συνέχεια κυρία Λίνα…..

Ακολουθείστε μας:
Pin Share20