Ο ΚΟΥΡΕΑΣ ΤΗΣ ΣΕΒΙΛΛΗΣ

Στα πλαίσια των εξωσχολικών δράσεων του σχολείου μας καλούμε τους γονείς και μαθητές της Γ’ τάξης (θα δοθεί η δήλωση την Δευτέρα 31 Οκτωβρίου) και Δ’ τάξης (έχει δοθεί η δήλωση) να παρακολουθήσουμε ως μία μεγάλη παρέα την θεατρική παράσταση της Κάρμεν Ρουγγέρη «Ο κουρέας της Σεβίλλης» στο Μέγαρο Μουσική Θεσσαλονίκης την Κυριακή 27 Νοεμβρίου. Η τιμή του εισιτηρίου είναι 8 ευρώ (ομαδικό εισιτήριο – 10 ευρώ είναι το κανονικό). Οι γονείς είναι υπεύθυνοι για την μεταφορά από και προς το Μέγαρο Μουσικής. Δεν είναι υποχρεωτικό να εισέλθουν στην παράσταση και οι γονείς. Θα συνοδέψουν τους μαθητές στο χώρο του θεάτρου οι εκπαιδευτικοί της Δ? τάξης. Την παράσταση μπορούν να την παρακολουθήσουν και μαθητές άλλων τάξεων οι συγγενείς και φίλοι των μαθητών. Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να δοθούν στους εκπαιδευτικούς ως την Δευτέρα 7 Νοεμβρίου ώστε να μπορέσουμε να κλείσουμε ομαδικό εισιτήριο. Σε περίπτωση που δεν βρεθούν οι ανάλογες θέσεις για την Κυριακή 27 Νοεμβρίου θα παρακολουθήσουμε την παράσταση την Κυριακή 4 Δεκεμβρίου.